Skupina OTYLDA - on-line

20.12.2021

Skupina pro hubnoucí OTYLDA v ZOOM podobě!

Vedle reálného setkávání ve Slaném otevírám v lednu 2022 i samostatnou skupinu on-line

Výhodou je samozřejmě připojení odkudkoli, přístupnější čas a naprostá bezinfekčnost. Když budete chybět, doplním odborné informace i "směrovky" proběhlého setkání na e-mail. (Směrovka = směrování, kudy uchopovat jednotlivé kroky hubnutí, konkrétní výzvy). Skupina je více prakticky zaměřená.

Nevýhoda: nepochlubíme se vzájemně viditelným úbytkem na váze a padnoucími šaty, nepopovídáme si v "mezičase" tváří v tvář...ale co, to vše si určitě nahradíme jinak. Třeba uzavřenou fb či wa diskuzí, víkendovým výjezdem pro ženy... (nic z toho není nutno, pouze pro zájemce).

Cílem je snížit nadváhu a podpořit svoje fyzické i duševní zdraví způsobem života.

Jak?

  1. Informace - stručně o našich biologických zákonitostech a také možnostech - metabolismus a živiny, potraviny, cirkadiánní rytmus, role psychiky, spánku, pohybu. Funkce tvoří strukturu.
  2. Podpora každé jednotlivé ženy malými týdenními směrovkami (malé výzvy - realizované maličkosti napomohou postupně dělat kroky dobrým směrem, i když se cesta může v celé své podobě zdát jako náročná)
  3. Poznávání sama sebe, "co mi vyhovuje či škodí v mém životním stylu", hledání možností vyhovujících změn v rámci individuálního reálného života.

Struktura jednoho setkání (1 hodina, 30 min) - střídá se informace a její zpracování, malý výklad co, jak a proč, opět zpracování, osobní zkušenost i názor, hledání osobního postoje ("promílání" zkušeností, "jak to mám já" a "co si umím představit" apod.) Otázky a odpovědi. Směrovka. 

Při této práci využívám svého vzdělání v těchto oborech - fyzioterapie, výživové poradenství, osobnostní rozvoj. Témata jsou tedy volena z těchto oblastí: 

  • Výživa - metabolický efekt v těle, cirkadiánní rytmus trávení a hubnutí. Jak nás ovlivní různé druhy diet. Individuální volba a orientace.
  • Psychika - jak výživa může ne/ovlivnit psychiku a psychika způsob stravy, podoba stravovacích rituálů a jejich význam, jejich vliv na stravování jedince (jak je využít ve svůj prospěch), rodina a stravování, co mě podporuje a co mě omezuje, tělesné sebepojetí, prožitky společenských tělesných norem - jak to mám já a jak to mohu mít já, apod. 
  • Fyzioterapie - poradenství, jak citlivě pracovat se svým tělem, poskytnout sama sobě fyzickou podporu v životě - individuální směrovky, skupinové tipy, atd.

Cena: 1000 Kč/1 osoba/5 setkání, předpokládá se dlouhodobé setkávání, několik navazujících běhů, platbou jednoho z běhů se nezavazujete absolvovat další. Jde spíše o možnost dlouhodobé podpory. Témata rozhodně není možné účinně zpracovat během krátké doby. Ale je reálné se alespoň inspirovat, nasměrovat.

11 - 15 osob ve skupině.

Kdy? Jednou týdně ve čtvrtek, v čase 20.-21.30, nedohodneme-li se na místě jinak. Začínáme 13.1. 2022.

Jak? Na platformě ZOOM. Po přihlášení v níže uvedeném formuláři (případně e-mailu) a zaplacení faktury Vám budou zaslány další informace, 15 min před lekcí pak prolink s odkazem.

Pište si a volejte ohledně Vašich otázek ke skupině, jste vítány!

kontakty: matyldaslany@seznam.cz, tel.: 776 661 362

Online rezervace

Zarezervujte si místo včas. Rezervaci vám potvrdíme e-mailem.