9.1. 2020 Dary mezi ženami

09.01.2020

Mgr.Zuzana Hanáková v MATYLDĚ...

Mami,

tolikrát jsem si říkala,že si udělám na tebe (a sebe) čas. Že se na chvíli zastavím.

Zastavit se, mami...

jenže víš jak to je. Mám spoustu starostí kolem dětí, muže, své práce. A pak si taky chci odpočinout, trochu se pobavit, něco si přečíst. A tak mi nezbývá čas.

Čas, mami...

Čas, který nemá žádné "počkám" nebo "vrátím se na chvíli zpět." Čas, který je spravedlivý ve své nespravedlnosti. Čas, který nezastavím a který je občas bláznivě rychlý...Já vím, že se jen vymlouvám.

Výmluvy, mami...

Těch mám spoustu. Jako ty. Jsem k tobě i sobě přísná a tvrdá. Vidím, co vše bychom mohly dělat jinak. Kritizuji a hodnotím. Vím přesně, co bych změnila - na tobě, sobě, na babičce. Někdy mě štve, co všechno si mi nedala. A tak se chci změnit a být jiná.

Jiná, mami...

Víc se zlobím, než ti děkuju. Protože nevidím dary, které si mi dala. Dary, které mi leží u nosu možná celý život. Možná je nevidím, protože nejsou v dárkovém balení ovázané červenou mašlí, ale možná leží na dně staré omšelé bedny. Možná jsou ve věcech, kde bych je fakt nehledala. Možná jsou ty dary něco, co není hodné kritiky, ale ocenění?

Dary, mami...

Jaké si mi dala do vínku? Díky čemu jsem dneska taková, jaká jsem? Jaké poklady já, ty, babička, prababička neseme? Co by se stalo, kdybych je konečně uviděla? Přijala. Kdybych je na plno využila. Možná bych musela říci díky. Možná bych se cítila bohatší, silnější, vděčnější a méně kritická. Možná bych se cítila uvnitř sebe silnější, bohatší. Možná bych se nemusela chtít tolik měnit.

A tak ti chci říci, díky,mami...

Za dary, které si mi vědomě i nevědomě dala. Za to, že je můžu objevovat, s láskou přijímat a vnímat skrze ně, kdo dnes jsem. Díky za poklady, které můžu oprášit, vynést na světlo, rozvíjet, předávat a radovat se z nich!

Mami...

už tolikrát jsem si říkala, že si udělám na tebe (a sebe) čas. Že se na chvíli zastavím...  
(autor: Zuzka Hanková)

Setkání se Zuzkou i mezi sebou navzájem na dané téma se konalo 9.1.2020  17 - 20h
v prostorách pracovny Ženy s r.o., ve Slaném. 

Nádherně a smysluplně prožitý čas, díky Zuzko za program a ostatním ženám za odvahu, pravdivost a otevřené srdce!