Dcera, matka, babička rok ve znamení "mých" žen

08.09.2019

Mám za sebou rok (...nebo spíš několik), kdy žasnu nad ženstvím obecně i nad konkrétními projevy ženství v naší rodině. Zdá se to zvenku "jakože pohoda", ale ne, jednoznačné to není. Na to koneckonců poukazují víry ve vztazích s dcerou a dříve i s maminkou, díry či otazníky ve vztazích s ostatními ženami v rodině. A taky přístup ke svému tělu, ke všem "ženským" věcem, ať už je tím myšleno vše kolem mateřství, péče o sebe, oblékání, zdobení se, práce, vše kolem kuchyně a domácnosti, hnízdění, osobní kapacita ženy, seberealizace...cokoli si umíte představit všechny možné varianty. A cit pro...všechno. Třeba i to temné.

Vidím kolem sebe, že to není záležitost čistě moje, s těmito tématy chodí klientky, kamarádky,  kolegyně...moc by mě zajímalo, jestli o tom můžeme mluvit (nebo prožít) a společně se obohatit, možná i pobavit a všechno získané vrátit zpět do rodiny. To by bylo fajn :-)

Tak jsem vymyslela rok v MATYLDĚ ve znamení dcer, matek a babiček.
Podtéma: jak si ženství v rodinách předáváme, čeho si na svém ženství vážíme a co se snažíme potlačit, co svým holkám říkáme a co jsme samy slýchávaly...? Naše ženské hodnoty. Naše ženská zručnost. A naše ženská radost. 

Po celý rok nás budou provázet setkání a tvůrčí akce se zajímavými lidmi z mého okolí, vše na toto téma - z různých úhlů pohledu. Účast na všech akcích je vítána i pro muže, zejména před nimi nechci o ženství nic tajit.

Zvu vás nejen k účasti na těchto akcích, ale i k účasti na této diskuzi. Pošlete společnou fotku vašich generací žen (nebo svých náhradních společenství žen), pošlete příběh, či názor, který vás napadá, dovolíte-li, zveřejním ho, třeba i anonymně, budete-li si to přát. 

Začnu sama se sebou, až se mi máma vrátí z lázní...;-)
A těším se na váš příběh a nápady.