4. Rozprávění...rozprávění s Katkou

15.01.2020

Nedávno jsem četla, že vesmír není tvořen atomy, ale příběhy...
Ten můj vesmír určitě ;-). 

Takže Katko, co všechno podle tebe patří do ženského světa?

Ženský svět je pro mě velmi záhadná země i přesto, že jsem žena se vším všudy. Někdy si připadám, že mám více mužské energie, protože takové větší ženské kolektivy mi nedělají dobře. Od osmnácti let jsem pracovala převážně s muži a to mi začalo velmi vyhovovat. Nejsou tak komplikovaní a řeknou vše na rovinu.

Takže zpět k dotazu. Co všechno podle mě patří do ženského světa?
Mám pocit, že vše, co si žena do svého světa vloží, to tam bude mít. Myslím si,
že v současné době už to není o tom, že ženský svět znamená sukně, plotnu a děti. Potkala jsem v životě spoustu žen, které měli tak pestrý záběr svých úspěchů, koníčků a zájmů, že by se kdejaký muž mohl divit.

Pro mě jsou ženy obrovská inspirace hlavně protože mají tak velkou energii a dokáží vše, co si zamanou. Plní si své sny, starají se o svou rodinu, jsou úžasné manželky, milenky, maminky a sestry a mnoho dalšího.

Čeho z toho si vážíš a co bys nejraději zrušila?

Nejvíce si vážím té úžasné energie, ladnosti, usměvavosti, a také obrovské pospolitosti mezi ženami. Stala jsem se maminkou a zjišťuji, že maminky jsou obrovská komunita, která drží u sebe. A to je nádhera.

Co bych raději zrušila, je opačná energie, která mezi ženami ale také leckdy je.
A to je závist, žárlivost a pocit "musím všechny poučit, protože já dělám vše nejlépe". Nejsem velký zastánce internetových diskuzí, ale jako maminka začátečnice jsem byla ve všem tak nějak zmatená a občas jsem zkusila v těchto diskuzích hledat pomoc..ale ne vždy byla odpověď milá či nápomocná..spíše naopak. Takže my ženy jsme jedna velká komunita s úžasnou silou. Pojďme si pomáhat ;-)

Co myslíš, že je na tobě konkrétně ženského? Co z toho je "rodinné bohatství" a co je jen tvoje? Bez ohledu na hodnocení ostatních.

I přes můj pocit, že mám více mužské energie, v sobě vidím spoustu ženskosti.
Už od dospívání jsem jednou pro vždy zahodila kalhoty a nosila pouze sukně a šaty.
A musím říct, že to mou ženskost vážně podpořilo. Miluji padesátá léta a hrozně ráda se dle nich oblékám a češu. Takže mojí ženskostí je především moje ženská postava
s boky a prsy, velké oči a plné rty. Ale také můj holčičí vzhled a cit pro rodinu a tvoření domácí pohody. Miluji pečovat o svoje blízké a dělat pro ně teplo domácího krbu.

Rodinné bohatství je, myslím, určitě moje ženská postava a obrovská životní energie a kreativita, se kterou se pouštím do života.

A co je jen moje ? ...asi láska k padesátým létům a taková moje střelenost zkoušet vše nové...i když ne vždy vše dokončím.

Čím by sis přála zapsat se do rodinného bohatství, ať už je to cokoli (myšleno jak duchovní poklad, zvyk či dovednost, tak i zcela praktické věci), předat dceři, snachám nebo případným vnoučatům...

Pokud budu mít dceru, tak bych si moc přála jí předat právě tu laskavou péči o rodinu. Naučit ji dělat vše poctivě a ne z polotovarů. Nehnat se za výsledkem, ale spíš si užít cestu k cíli. Ať už je to cesta k velké rodině, kariéře či na K2 :D... protože každý by měl jít svou vlastní cestou..ne cestou, kam chtěli jít jeho rodiče. A hlavně každá cesta je dobrá cesta, plná nových zkušeností. A proto to stojí za to zkusit, když nevím zda dorazíme do cíle!

Milá Katko, děkuji za sdílení! :-)