1. Rozprávění...rozprávění se Zuzkou

03.12.2019

Čtyři generace žen, na konci řady je zatím Zuzanka, dnes krásná, už dospělá žena.
Byla jsem zvědavá, jak to dnes mladé holky mohou mít a ptala se...

Zuzko, co všechno podle tebe patří do ženského světa?

Jee, toho je! Na mysl mi vyvstane jako první: láska, pohoda, přátelství, rodina, příroda, spontánnost, empatie, náladovost, energie, cykličnost, křehkost, síla, krása...

Čeho z toho si vážíš a co bys nejraději zrušila?

Z toho, co jsem vypsala, si vážím všeho. Ale je pravda, že si někteří mohou spojit
se ženským světem třeba úklid a ten bych občas nejradši zrušila... i když, já jsem celkem pořádná a většinou mě to i baví. :D

Co myslíš, že je na tobě konkrétně ženského?
Co z toho je "rodinné bohatství" a co je jen tvoje? Bez ohledu na hodnocení ostatních.

Cítím se žensky křehká a zároveň silná. Baví mě naše cykličnost, díky které můžeme být v různých fázích měsíce pomalu čtyřmi různými ženami. Také v sobě hodně cítím potřebu se starat o ostatní, naslouchat a pomáhat.
Za "rodinné bohatství" považuji potřebu pořádku a neustálé akce, ač i to je občas "prokletím". S tím souvisí trocha toho perfekcionismu, ale i z něj se dá těžit. :)

Čím by sis přála zapsat se do rodinného bohatství, ať už je to cokoliv (myšleno jak duchovní poklad, zvyk či dovednost...), předat dceři, snachám nebo případným vnoučatům.

Láskou a pokorou. Chtěla bych dalším ženám předat pocit síly, že se o vše dokáží postarat, když je potřeba, zároveň pocit toho, že je v pořádku říct si o pomoc a nechat se opečovávat. Zároveň bych všem holkám chtěla předat prostý fakt, že menstruace je náš dar, a ne prokletí a bolest, jen se s ní musíme naučit pracovat. :) 

Díky Zuzko :-)

A jak byste na otázky odpovídaly vy? ;-)

Romana, listopad 2020