Projekt 2021

31.12.2021

Začíná rok 2021 a je čas nahlédnout nové téma v dalším projektu.  

Přemýšlela jsem, zda nechám navazovat nitku na tu z předchozího roku (Dcera, matka, babička...rok ve znamení "mých" žen)...ale ne, ať prostě vyvstane to, co si samo říká o pozornost. 

Právě uplynulý rok byl výjimečný i tím, že se lidé začali více zajímat o své zdraví. Nejen jak se léčit, ale i jak neonemocnět a své si zdraví udržet. A ještě k tomu - jak být spojený/á.

Projekt je tedy o ročním experimentu na téma: osobní zdraví a celková spokojenost, souvisí to spolu. Začíná zkoumáním určitých oblastí vlastního života (vyplněním dotazníku níže), které mají vliv jak na zdraví, tak i na kvalitu života. Poté se na jednotlivá témata během roku podrobněji "podívám" v článcích ve svém blogu, nabídnu užitečné úhly pohledu různých směrů, různých odborníků. Podle nich si každý může reálně vyzkoušet sám na sobě to, co ho osloví, zjistit, co a jak na něj působí.
Vše se uzavírá v prosinci - aktuálním vyplněním stejného testu a zhodnocením.

Sebezkoumání může probíhat v několika vrstvách, intenzitách, zapojit se je vlastně možné kdykoli během roku (dalších let).

 1. Zkoumáte se jen sami pro sebe, dotazník lze odeslat anonymně (bez udání mail.adresy níže) a ponechat tak údaje k anonymnímu zpracování.
  Problémem může být, že vy nebudete mít následně možnost kam nahlédnout do vašich odpovědí a zpětně popřemýšlet, porovnat se svou pozicí na konci roku 2021...pouze info na těchto stránkách. Zůstává možnost vyplňovat dotazník opakovaně - podle svého zájmu.

 2. Další možností je zadat v závěru e-mail (jakýkoli, jméno není nutností), poté vám přepošlu vámi vyplněný dotazník hezky pohromadě právě na zadanou adresu a připomenu v prosinci 2021 znovu-vyplnění. Nabízím pak vánoční dárek = možnost zhodnocení

 3. Pokud je váš zájem vážnější a chcete podniknout ke svému zdraví individuálně nastavené kroky - můžete nad vašimi tématy a zjištěními více popracovat třeba
  v mé poradně

Témata testu:

 • strava
 • pohyb
 • spánek a odpočinek
 • činnosti, které probouzejí mou radost
 • činnosti, které jsou mi smysluplné (práce např.)
 • péče o svoje důležité vztahy
 • péče o duši - sebereflexe

Ačkoli jsou tyto okruhy vypsány pod sebe - nemají pořadí. Někdy je důležitější právě "to" 
a jindy zase "ono" a někdy víc věcí naráz...a dobré naslouchání si je vlastně součást všeho. 
V dotazníku je možné zašktrnout více možností. K jeho odeslání je nutno do všech polí určených k psaní vepsat alespoň jedno písmeno.

OK, ZAČÍNÁME! ;-) Udělali jste si čas na sebe-zkoumání, to je cenné. 
Ať vám přinese do života v 2021 čerstvý vzduch! :-)