2. Ozdravný a redukční program - léto 2023

23.07.2023

Pohyb potřebuji, o tom vím. Mám raději ten přirozený. Když není - chybí mi.  Vycházky se psem i bez, výlety. Někdy svižný úklid. Cvičení jen zdravotní - tady už musím. Pro skutečnou potěchu si tancuji :-) 

Dřív jsem "bojovala", zkoušela to v sobě "přeprat", koupit si permanentku a prostě chodit na cvičení do tělocvičny. "Je to správné, je to zdravé, je to nutné..." Na cvičení jsem se většinou netěšila, během lekce neustále sledovala hodiny...a na konci si užila vítězoslavný pocit hrdosti, udělala si v sobě pomyslnou "čárku". A za týden znovu pociťovala nechuť...
Jiné to bývalo s předcvičováním. Do děje se vmísila možnost hodinu tvořit, reagovat na vzniklé potřeby, improvizovat. Místo platby navíc získat odměnu. Ale i sem se po letech vmísila únava, vyčerpaná inspirace. Potřebovala jsem najednou tvořit jinde a jinak. Bylo pro mě, navíc fyzioterapeutku, moc těžké si přiznat, že zrovna mně tělocvična nevyhovuje. A že to není důvod k rezignaci na pohyb.

Teď udržuji pohyb a svoje tělo v míru a radosti ;-). Organizuji proto ve své pracovně "měsíčník" relaxační cvičení  pro malý počet žen, doma si cvičím na "károšce" záda i zbytek těla vleže, venčím psa o něco důkladněji a do přírody vyrážím s manželem, rodinou či kamarádkou na výlet. A je to bájo ;-)

Jak to potřebujete vy? :-)

Romana