Otázky a odpovědi

Často se mě ptáte, jak pracuji, jak je poradna zdravého životního stylu zorganizována atd. Zajímají vás i vaše osobní témata. Přibližně jednou týdně sem  zapíši svoje obecné či anonymní odpovědi. Je to inspirace pro nás všechny. 

Mějte se fajn a ptejte se dál! :-)

4. MATYLDA je uzavřená skupina?

Není. Některé ženy se již potkaly a tak se znají, ale pravidlo to není. Může přijít kdokoli jak často chce, nebo třeba jen jednorázově "ochutnat". Kdysi byla MATYLDA občanské sdružení a členství bylo výhodou. Plus "neorganizovanosti" je úplná volnost, nikdo se nemusí bát, že by přišel nevhod :-) Včetně mužů.

3. Jak dlouhé jsou čekací doby na terapii? 

V současné chvíli mám několik volných míst na terapii, k manuálním technikám nepřijímám žádné klienty.  

2. Jak často musím chodit, abych zhubnula 10 kg?

To opravdu nevím, každý máme jiné tempo, jinou motivaci, jinou startovní čáru...je toho víc.
Někdo se rozhodne a "jede", kila jdou dobře dolů a pak je dobrou rychlostí 1 - 2 kg/ měsíc. Pomůže výživové poradenství, poradenství zdravého životního stylu a podpora. Po zhubnutí je fajn dopřát si ještě několik hodin terapie, protože se často  objevuje nadšení až okouzlení, posléze únava, následují chutě, úlety z "udržovacího" režimu, může přijít jo-jo efekt. Tady je prima si ujasnit, kam a proč dlouhodobě mířím. Ponechat si nohy na zemi.

Jiná/ý moc chce, ale nejde to, omezování je nepříjemné až nemožné, člověk hubnutí nevědomky dává jiné významy (pak teprve budu spokojená/ý, nebudu unavená/ý, budu mít chuť do života, budu se cítit žensky/mužně, půjde mi to lépe se vztahy...to mám jako trest, když jsem tak...apod.). Pak je dobré terapií začít, ujasnit si, co vlastně potřebuji a proč. A jak tam zamířit rovnou. Samozřejmě je fajn ozdravění organismu, ne vždy musí jít ruku v ruce s hubnutím. Někdy je dobrým krokem i jen přestat přibírat, umět odložit okamžité uspokojení.

1. Proč "dělám tolik oborů"?

Sama nevím, proč je to tak rozděleno, člověk je přece celek...mně to přijde jako obor jeden = zájem o člověka ze všech stran. O člověka zdravého i o nemocného. Podoby zdraví a prevence nemocí. Podoby a důvody nemocí. Všechno se prolíná.

ČLOVĚK = DUŠE + TĚLO (STRAVA, POHYB)

Nejvíc mě ale zajímá psychoterapie.