OTYLDA

MATYLDA - ženský kruh.
OTYLDA - část MATYLDY, která se zabývá změnou životního stylu s cílem hubnutí, ozdravění, dobrého naladění.
Název OTYLDA je poněkud syrový. Je to míněno laskavě, pravdivost a humor i na toto téma může pomoci ;-)

Proč MATYLDA? Proč OTYLDA?

Matylda - ženské křestní jménem s germánským původem, vzniklo spojením dvou starogermánských slov − "math" s významem "síla" či "moc" a "hildi" s významem "boj". Jméno Matylda se tak překládá jako "mocná bojovnice", "mající sílu v boji". 
Kdysi v úvodu této skupiny určitě "boj" hrál svou roli (boj s nadváhou, boj s obezitou), to už je ale pryč. MATYLDA je teď otevřená žena, hledající možnosti, žena, která přes všechny své potíže zná svou hodnotu. Umí se smát a umí si užívat života, není už úzce zaměřená na hubnutí. Přesto vnímá, že nadváha a obezita je v naší společnosti (a dokonce i pro ni samotnou) je stále téma. 


Setkání naplnilo sdílení zkušeností se zaváděním změn v životním stylu, úspěchy i neúspěchy, vyhodnocování, pozitiva - negativa, inspirace...
Na příklad: když si odepřu nějaké jídlo navíc, neznamená to, že "utřu lusku" a strádám, nemusím přece přijít o zážitek. Je na mojí potřebě, fantazii i chuti, jakého druhu ten zážitek může být (vůně, seriál,...

Prozatím dodržujeme režim jedna hodina "promletí a trávení", druhá hodina "nové téma".

Nezapsala jsem zápis včas.
I to se stane. Hospodařím totiž s energií.
Když se toho nakupí hodně (život se neptá...), prostě dělám ty důležité věci hned (klienti, rodina, spánek), ostatní počká. A kdo si počká - ten se dočká ;-)